Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] Fabryczna końcówka wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 FL] Fabryczna końcówka wydechu

    Są sandaly są skarpety

  • #2
    [O2 FL] Fabryczna końcówka wydechu

    Czy ktoś może posiada fabryczną końcówkę wydechu FDC 610 003 ?

    Interesują mnie jej wymiary - zewnętrzne na końcu, długość całości, średnica w miejscu mocowania.

    Komentarz


    • #3
      komoornik, proszę tutaj po skróceniu:
      Forum - Octavia Club Polska

      tutaj przed skróceniem tak jak mówi instrukcja obsługi:
      Forum - Octavia Club Polska

      Napisz do x_cite on montował nową oryginalną u siebie na bank odpowie na Twoje pytania.
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        Witam! mam problemy z wejściem na forum - nie wiem co się dzieje? ACTA już działają czy co ?! jakaś masakra koledzy. Jednak wracając do sprawy tak jak pisał Biszczu montowałem w sumie dwa razy końcówkę - raz mi za bardzo wystawała za co dostałem opiernicz, ale chciałem postąpić zgodnie z czeską instrukcją montażu, która faktycznie jest czeska w pełnym tego słowa znaczeniu. W moim wątku kolego komoornik jest krótka relacja z montażu. Na pewno z tego co pamiętam to trzeba obciąć całą oryginalną końcówkę do samej puszki i lekko rozchylić łomem lub jakimś innym młotem ta puszkę, podszlifować następnie to co ucięliśmy, włożyć końcówkę wydechu i migomatem zrobić spawy Troszkę jest roboty, ściągania, mierzenia i kombinowania, ale warto bo efekty są miłe dla oka

        Komentarz


        • #5
          Czytałem własnie o jakości i dopasowaniu tej końcówki - dlatego szukam zamiennika

          Komentarz


          • #6
            komoornik, faktycznie jest z nią trochę zabawy
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Hmm - problem w tym, że ta końcówka ma dziwny kształt - to znaczy sama rurka jest na skraju.

              W autach do których jest przystosowana ta końcówka jest kawałek zaślepki - z zamienników to tylko jakieś zwykłe okrągłe i to bez ściągania tej zaślepki.

              Chyba, że coś z tej serii:
              Błąd 404 : Error 404 - eProjekt.pl

              W każdym razie fabryczna końcówka praktycznie w całości wypełnia tą dziurę po zaślepce ?

              Komentarz


              • #8
                nie baw się w zamienniki - co ori to ori - nie jest na pierwszy rzut oka pięknie wykonana, ale to co brzydkie jest schowane pod spodem auta a to co ma wystawać pięknego to wystaje i raduje oko

                Komentarz


                • #9
                  170 zł + wysyłka + koszt montażu - do tego żeby to sensownie wyglądało trzeba ciąć tłumik, a jakoś szkoda mi to robić w aucie z przebiegiem mniejszym niż 1000 km

                  Chyba będzie coś takiego na spróbowanie:
                  Link

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez komoornik
                    jakoś szkoda mi to robić w aucie z przebiegiem mniejszym niż 1000 km
                    Dokładnie mam takie same przemyślenia i wolał bym coś podobnego. Czekam na fotkę to może i sam się skusze.
                    Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                    Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                    Komentarz


                    • #11
                      Osobiście to polecam kupić tą końcówkę i zrobić tak jak się należy, a nie zakładać czegoś co wg. oszpeci Twoje auto Naprawdę nie ma tak ciężko z tym montażem - dobry mechanik zawsze Ci pomoże

                      Komentarz


                      • #12
                        Tylko ciekawe co ASO na takie rzeźby (gwarancja...). Cały czas się zastanawiam przy tym co robię czy przypadkiem nie będą chcieli mi uprzykrzyć życia jakimiś ale..
                        Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                        Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                        Komentarz


                        • #13
                          mi montowal mechanik jakies 15 min roboty obcial kawałek ori końcówki wsadził skręcił i gra gitara. nie bylo żadnych problemow. mam już pare miesięcy i jest git malina.
                          BYŁA o1 rs
                          BYŁA o2 1.6
                          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Podbiel
                            Tylko ciekawe co ASO na takie rzeźby (gwarancja...). Cały czas się zastanawiam przy tym co robię czy przypadkiem nie będą chcieli mi uprzykrzyć życia jakimiś ale..
                            Nie robią żadnych problemów. Końcówka zamawiana w ASO, pierwszy gruby przegląd roczny lub jak kto woli piętnastotysięczny miałem 2 lutego i gitara profesjonalnie zrobione i nie ma tam żadnej ingerencji w mechanikę auta - oprócz zamiany końcówki jednego stopu na drugi

                            Komentarz


                            • #15
                              komoornik, z własnego doświadczenia napiszę, Ci żebyś nie bawił się w jakieś podróbki, które ładnie wyglądają ale na zdjęciach sprzedającego. W ramach jednej oryginalnej końcówki wydechu kupisz 3 nieoryginalne a wyjdzie Cię cenowo na to samo. Więc lepiej kup oryginalną i nawet się nie zastanawiaj. Nieoryginalna końcówka wydechu kojarzy mi się z czymś takim jak: nieoryginalny podłokietnik w O2, nieoryginalne radio w O2, kołpaki z Tesco. Niby spełniają swoje funkcje, ale jak wyglądają :shock:
                              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Komentarz


                              • #16
                                dokładnie tak jak pisze biszczu tym bardziej że ładnie pasuje w ten otwór w zderzaku
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ale moim zdaniem poza wspomnianymi wyżej wadami, oryginalna końcówka jest po prostu wielka - jakoś nie pasuje mi to do silnika 1.6 MPI.

                                  No i bez przesady - Ulter to nie jakaś chińszczyzna z marketu, tylko bardzo dobra polska marka :shock:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    komoornik, jak tam chcesz , bylebyś później nie pluł sobie w twarz
                                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Popieram Biszcza chciałeś Naszej opinii dostałeś ją....zrobisz jak uważasz - Twoje auto zobacz u mnie i przemyśl czy warto tego ultera brać...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Biszczu
                                        bylebyś później nie pluł sobie w twarz
                                        w brodę :wink: .
                                        Fajna stronka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Borsuk2, nie zmienia to faktu, że kupi niedobraną końcówkę niewiadomego pochodzenia to będzie sobie pluł - nie ważne już w co :P :lol:
                                          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Biszczu, fakt, też jestem zdania, że nieoryginalne części jakoś wizualnie nie bardzo pasują do naszych autek. Nie ma co żałować czasem tych paru złotych i kupić sprawdzony - dopasowany oryginał.
                                            Fajna stronka

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Rozbrajają mnie posty o dopasowaniu fabrycznej końcówki - szczególnie jeśli zastosujemy się do instrukcji montażu

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                komoornik, zgodnie z instrukcją x_cite robił widziałeś na zdjęciach, które Ci pokazałem :lol:
                                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Panowie są dwa rodzaje końcówek fabrycznych do 1,6 MPI. Jeden rodzaj to ta duża, którą trzeba przyspawać o której się rozpisujecie a druga również oryginalna jest mniejsza i przykręcana na śrubę. Czy ktoś może ją zakładał u siebie? Wydaje mnie się, że jest to lepsze rozwiązanie niż spawanie. Poglądowe zdjęcie: http://www.obautodily.cz/skoda_octav..._mpi-FDC609003
                                                  ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                                                  ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X